לרשימת הטיפים המלאה
הזנת תנועות בצורה הנוחה ביותר
ניתן לחלק את רוב התנועות לשלושה קבוצות עיקריות:
 • תנועות שוטפות במזומן או באשראי - כגון קניות, דלק, וכדומה
 • תנועות חודשיות שסכומן קבוע - כגון ארנונה, חוגים , כבלים וכו'
 • תנועות חודשיות שסכומן משתנה מחודש לחודש- כגון חשמל, טלפון, ועוד
עבור כל קבוצה נציג את השיטה המומלצת ביותר להזנה:
 • תנועות שוטפות במזומן או באשראי - החל מגירסה 1.7 (ספטמבר 2009) יש במערכת אפשרות לייבא תנועות מאקסל. ניתן להוריד תבנית של קובץ אקסל מהתוכנה דרך התפריט אפשרויות->יבוא תנועות מאקסל. ישנה תבנית נפרדת למזומן או לשיקים, ותבנית נפרדת לאשראי.
  קבצי האקסל מכילים את הפרטים הבסיסיים של התנועה (תאריך, תאור, סכום). יש להזין את פרטי התנועות השוטפות בקובץ אקסל, ומדי פעם לייבא את קובץ האקסל לתוכנה (דרך התפריט אפשרויות->יבוא תנועות מאקסל). בעת הייבוא, עבור כל תנועה ייפתח מסך יצירת התנועה שיאפשר עדכון מאפיינים נוספים עבור התנועה (כגון קטגוריה).
  שיטה זו חוסכת פתיחה של התוכנה עבור כל תנועה
  בנוסף, למי שיש גישה לאתר של חברת האשראי, יש אפשרות לייצא את הנתונים לקובץ אקסל ולייבא אותו לתוכנה. (יש לשמור את הקובץ בפורמט CSV)
  כמו כן התוכנה בוחאת באופן אוטומטי קטגוריה עבור תנועות שהוזנו בעבר במערכת (לפי התיאור)
 • תנועות חודשיות שסכומן קבוע - הדרך הנוחה ביותר היא ליצור תנועה מחזורית. ניתן להגדיר תנועות מחזוריות מתקדמות (שחוזרות כל מספר מסויים של חודשים וכד')
 • תנועות חודשיות שסכומן משתנה מחודש לחודש- גם כאן מומלץ להשתמש בתנועה המחזורית, אך יש לסמן את תיבת הסימון "הסכום הינו משוער ויש לעדכנו בכל חודש". סימון זה יגרום לכך שהתנועה תופיע באפור בדוח התנועות כל עוד לא עודכן הסכום שלה עבור אותו חודש
בהצלחה!